wtorek, 3 kwietnia 2012

12. Wypieki

To był trudny dzień, jeden z  tych  wyczerpujących emocjonalnie. Spacery do szpitala, pretensje, sporo roboty.... Dużo ludzi w domu to niestety dużo możliwych punktów zapalnych.. Ale najważniejsze, że jutro będzie już inaczej. 
Jednak zaczynam wierzyć, że mój nastrój ma duże znaczenie na moje wypieki. Śmieszne wiem, ale jednak wygodniej mi przyjąć takie założenie niż pogodzić się z faktem, że placki do tortu żywieckiego to moja pieta achillesowa. Nie wyszły :( Cienkie, kruche, nie tak miały wyglądać i nie wiem gdzie popełniłam błąd. Owszem robiłam go pierwszy raz całkiem sama, a poprzednie razy były tak dawno temu, że aż nie pamiętam, ale wszystko zgodnie ze sprawdzonym przepisem i wskazówkami od babci. I klapa. Wolę jednak zwalić wszystko na mój zły nastrój dzisiaj niż na nieumiejętność to może jeszcze zechce kiedyś spróbować zmierzyć się z nim.

Za to na dzisiejsze imieniny mojego taty w weekend powstała zgodnie z jego życzeniem -szarlotka.Moja pierwsze  z kruszonką,  gdyż jak dotąd robiłam na wierzch bezę z budyniem, ale czasem trzeba coś zmienić. Może i nie wygląda wspaniale, ale skoro do dzisiejszych imienin ostał się tylko ten talerzyk to pozwalam sobie stwierdzić że widać smakiem nadrabiała wszystkie ułomności.
A przy następnym wypieku, czyli już w piątek i sobotę muszę postarać się o dobry nastrój, wole nie ryzykować żeby coś dobrego słodkiego w te święta było.


"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj."                                   - Mark Twain


9 komentarzy:

 1. Nastrój ma wpływ na wszystko, także na pewno była to wina nastroju a nie Twoich (nie)umiejętności... :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Pyszności na talerzyku widzę:)piękny cytat

  OdpowiedzUsuń
 3. oby wszystko dobrze się ułożyło. Ciacho wygląda smakowo:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi też nic nie wychodzi jak jestem w złym nastroju, także się nie martw ;) A szarlotka wygląda pysznie, nawet tak przeszło mi teraz przez myśl aby zrobić szarlotkę na święta :D Bo głowiłam się od kilku dni co upiec, a przecież ona jest niezastąpiona i lubiana przez wszystkich :)

  OdpowiedzUsuń
 5. wygląda bardzo apetycznie :) szarlotka jest najlepszym ciastem na świecie chyba :)

  OdpowiedzUsuń
 6. wygląga bardzo apetycznie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. musi być smaczny ! A tak na marginesie to naszyjniczek szuka nowej właścicielki, więc jak byłabyś zainteresowana to śmiało pisz ! Pozdrawiam i przy okazji zapraszam na wymiankę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych
  pełnych wiary, nadziei i miłości.
  Radosnego, wiosennego nastroju,
  serdecznych spotkań w gronie
  rodziny i wśród przyjaciół
  oraz wesołego Alleluja!
  Ciacho smakowicie wygląda:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Niech te Święta Wielkanocne będą pełne nadziei i wiary,
  Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie
  wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia.
  Ciepłych, pełnych radosnej nadziei Świąt
  Zmartwychwstania Pańskiego,
  rodzinnego ciepła, radosnych spotkań przy wielkanocnym stole
  oraz smacznego święconego jajka

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...