czwartek, 27 sierpnia 2015

182. Twórcze Inspiracje 5/2015

Kolejny numer „Twórczych Inspiracji”, nr 5/2015, to 68 stron (licząc z okładką) nowych pomysłów do samodzielnego wykonania, w cenie 9,70 zł. 


Jak już wspomniałam przy opinii o poprzednim numerze w przypadku takich czasopism liczę na ciekawe kursy ale także na zainspirowanie. To odczucie: tak, chcę to zrobić, spróbuję!
Poczułam to i tym razem. :)
Pierwszy raz dzięki zawartości, a dokładniej bogactwu technik do spróbowania. Wspaniale prezentuje ją filmik zamieszczany na stronach Coricamo. Tak więc mamy tu m.in. szydełko, szycie, koraliki, haft krzyżykowy i blackwork, powertex, wire wrapping, czy technika pergaminowa. Wydaje mi się, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Kto mnie zna ten na pewno domyśli się, że hafty wzbudzą mój entuzjazm. W pewnym wzorku wręcz się zakochałam. Plusem okazało się dla mnie pokazanie kilku zastosowań haftu typu blackwork, Pobudza to myślenia gdzie jeszcze można byłoby wykorzystać i nagle zapala się w głowie lampka, wpada ciekawy pomysł i już chciałabym zabierać się za robotę gdyby tylko czas na to pozwalał. 

Podobnie jest ze wzorem Dino wykonanym krzyżykami albo szydełkiem. Choć sam wzór mojego zachwytu nie wzbudził spodobał mi się pomysł takiego uniwersalnego podchodzenia do wzoru. Powertexu pewnie na razie nie wykorzystam, ale spodobał mi się pomysł wykorzystania w taki sposób spodni i przyszło mi do głowy kilka innych. Szydełkowe kwiatki i listki wykorzystałabym do dekoracji nie tylko szalików. Cenie w prasie rękodzielniczej takie dawanie iskry do własnych inspiracji.
Zauroczyła mnie te pergaminowe prace, muszę się rozejrzeć gdzieś za pergaminem. W gazecie zamieszczony 4 wzory do spróbowania tą techniką (co daje większą sposobność wykorzystania któregoś) oraz informację jakimi narzędziami możemy się posłużyć do pracy. Cieszy mnie to i otwiera większą szansę na wypróbowanie. Możemy przekonać się czy to coś dla nas bez konieczności inwestowania w sprzęt. Dziwi mnie jednak zamieszczenie dwóch kursów na wykonanie worków, choć pozornie są inne, wykonanie pierwszego, prostszego bazuje na wielu czynnościach drugiego.
Filcowe krasnale, czyli coś dla dzieci to bardzo fajny kierunek. Zobaczmy jak się je robi, a potem niech pociechy zaprojektują kolejne. To mogłaby być ciekawa zabawa. W tym przypadku jednak kurs wydaje mi się troszkę niedopracowany. Szablony idealne nie są, nie starty ołówek czy krzywe cięcia rzucają się w oczy.

Do technicznej strony samych kursów nie mam zastrzeżeń. Dużo dobrze opisanych zdjęć więc instrukcja nie wydaje się trudna.

Rozumiem, że muszą znajdować się reklamy, w „Twórczych Inspiracjach” jest ich raptem 5 stron:informacje o prenumeracie, zakupie zestawów haftu z numeru, akcesoria dla niemowląt do samodzielnego ozdabiania i aż 2 poświęcone tym samym włóczkom.
Pojawiła się galeria prac wykonanych na podstawie zamieszczanych kursów – zmiana na duży plus. Skoro innym dało się stworzyć coś według danego kursu to przecież nie może być taki skomplikowany, na co więc czekam? Mobilizujące :) Dobrze jest też zobaczyć pomysły innych osób na wykorzystanie ich, a jaka wielka chęć się budzi by móc zobaczyć następnym numerze coś swojego. Zaczęło mnie aż korcić żeby pokończyć zaczęte p;race. Przy okazji Konkursu Blogów Twórczo Zakręconych Coricamo przedstawia nam kilka blogów, wartych do odwiedzenia, niestety w większości hafciarskich. Choć uwielbiam tę technikę, a zaprezentowana strony znam i lubię, można było pokusić się o większą różnorodność.
Odpowiada mi szata graficzna: jej przejrzystość, jasne kolory, nie przytłaczające tło, Ale sama okładka w porównaniu do poprzedniej nie przykuwa wzroku.
Tak więc zapraszam do kiosku i życzę miłego tworzenia, a Coricamo dziękuje za możliwość zapoznania się z tym numerem.


8 komentarzy:

 1. Musisz spróbować tych kwiatków, a właśnie jak tam lekcje szydełkowania?

  - M

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tak ich dużo jakbym chciała, ale ostatnio narzekam ciągle na brak czasu,
   Leć po swoją gazetkę i chcę zobaczyć u ciebie tą sówkę :)

   Usuń
 2. Ja również opisywałam dziś najnowszy numer i myślę o uszyciu sobie plecaka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szycie musi i mnie jeszcze poczekać, ale i dla siebie coś znalazłam,

   Usuń
 3. Ostatni numer przez Ciebie zakupiłam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sówki genialne, zrobisz je?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak planuje żeby trafiły na okładkę, ale muszą ustawić się w kolejkę

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...