niedziela, 26 lipca 2015

179. Igłą Malowane 4/2015

Dwumiesięcznik „Igłą Malowane” Nr 4/2015 już od kilku jest w moich rękach. W cenie 9,70 zł dostajemy 52 strony (wraz z okładką) z kilkunastoma wzorami.

Energetyczna okładka przykuwa wzrok i zachęca do zajrzenia, a tam? Witrażowe kwiaty, serwetkowe maki, romantyczne ptaszki, makowe spacer, Afrykanka i zwierzątka dla dzieci - jest w czym wybierać.
Zawartość można obejrzeć na filmiku:

Ile hafciarek tyle gustów, ciężko jest dobrać wzory tak by wszystko wszystkim pasowało uważam jednak, że każdy coś w tym numerze dla siebie znajdzie. Ja znalazłam i kilka trafiło na moją listę „do zrobienia”.
Wzory są różnej wielkości, przeważają jednak duże. Małe są tylko wzory do wyszycia dla dzieci i mak. Zabrakło mi innych, które można wykorzystywać do różnych projektów: na kartki, okładki, zakładki, kieszonki...
Dostosowane do sezonu lub okazji na pewno cieszyłyby się powodzeniem.
Techniczna strona wzorów odpowiada mi: zastosowanie zarówno kolorów i symboli ułatwia sprawę. Przy dużych wzorach same kolory mogą się mylić, natomiast symbole sprawiają, że potrafię się zgubić. Dlatego takie rozwiązanie jest dla mnie najlepsze. W największych wzorach jest siatka co pięć krzyżyków co również mi odpowiada, a spotykane jest rzadko.

Spodobał mi się kurs na haft wstążeczkowy oraz haftowania dla dzieci. Mam nadzieję, że i w innych numerach znajdzie się jakiś. Może kurs na inne rodzaje haftu? Gobelinowy, matematyczny? Może na ciekawe wykorzystanie wyhaftowanych obrazków? Większości haft kojarzy się tylko z obrazkiem na ścianie, a przecież jest tyle innych możliwości. Oprócz wspomnianych zakładek, kartek czy poduszek również zawieszki, pinkeep, okładki, ozdoby pudełek. Inne sposoby oprawiania? Nie tylko ramki? Chętnie zobaczyłabym jak zrobić to fachowo. Może nowe ciekawe wykorzystanie wykorzystanie zachęci innych do spróbowania? Odmłodzi spojrzenie na haft?
Dwa z przedstawionych w tym numerze wzorów można wykonać zarówno haftem krzyżykowym jak i wstążeczkowym, a nawet koralikami.

Autorzy proponują łączenie tych technik, efekty mogą być naprawdę ciekawe.
Konkurs jest dobrym pomysłem na wyjście do czytelników.
Pozytywnym zaskoczeniem był dla mnie brak natłoku reklam. Na jednej z nich mamy możliwość zamówienia zestawów czy mulin do prezentowanych w numerze wzorów.
Graficznie gazeta jest na dobrym poziomie. Przejrzysta, kolorowa, dobre zdjęcia.
Jestem zadowolona z tego numeru i polecam innym haftującym lub chcącym dopiero spróbować.
Za mozliwość zapoznania się z tym numerem dziękuję Coricamo
 

7 komentarzy:

 1. Zamierzasz wyhaftować któryś z tych wzorów?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe czy gdzieś w moim mieście da się kupić

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachęciłaś mnie, lecę do saloniku jutro,
  chyba że ty mi wyszyjesz ptaszki ? ;>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama wyszyjesz i będziesz miała świetną zabawę

   Usuń
 4. Dawno temu też się bawiłam w takie cuda, teraz tylko podziwiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj na tą siatkę tylko Ty chyba zwróciłaś uwagę, przynajmniej z tych recenzji, które widziałam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Recenzja zachęcająca do zakupu :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...