piątek, 3 kwietnia 2015

163. Pomponiaki i podsumowanie marca

W marcu przeczytałam 10 książek, niestety zdarzały się dni gdy nie mogłam przeczytać choćby kilku linijek mnie mówiąc już o stronach.
Ta ilość dała mi 4941 przeczytanych stron, czyli średnio 159 stron dziennie, a jedna książka niby około 3 dni.

W sumie od początku roku przeczytałam 34 pozycje o łącznej liczbie 14729 stron. Średnio 163 strony na dzień i 2,63 dnia na książkę :)

Trafiałam na interesujące czytadełka więc czytała się szybko i przyjemnie, a w marcu były to:


Jodi Picoult – Pół życia oraz W naszym domu
Kto choć raz zetknął się z twórczością tej autorki musi wiedzieć, że ilekroć otworzy jej książkę zagłębi się w świetnie napisanej ciekawej nie bagatelnej historii, która da do myślenia i otworzy oczy na wiele spraw. Pierwsza opowieść porusza problematykę sztucznego podtrzymywania życia, druga – autyzmu, a dokładnie Zespołu Aspergera.

Camilla Läckberg – Kamieniarz i Niemiecki bękart
Kolejne kryminalne zagadki we Fjällbace nad rozwiązaniem, których głowi się Erica Falck i Patrik Hedström wraz zresztą posterunku. Znów czytanie tak mnie wciągnęło, że sama nie wiem kiedy te kilkaset stron zleciało, to w mojej opinii duża zaleta. Polubiłam tę sagę,

Catrin Collier – Ostatnie lato
Piękna ale i tragiczna historia rozpoczynająca się w Prusach Wschodnich w 1939 roku. Losy Charlotte von Datski, jej nieudanego małżeństwa i zakazanej miłości w obliczu wstrząsających wydarzeń wojennych. Inspiracją dla autorki byłą historia jej rodziny.

Lisa Gardner – Dziecięce koszmary
Trzymający w napięciu thriller psychologiczny, którego akcja osnuwa się wokół dziecięcego oddziału psychiatrycznego i makabrycznych morderstw rodzin. Jeśli ktoś lubi tego typu książki powinien przeczytać i tę.

Constance Briscoe – Brzydula. Historia niekochanej
Książka wobec której nie da się przejść obojętnie. Autorka opisuje swoje dzieciństwo będące pasmem dręczenia, poniżania, bicia przez własną matkę i ojczyma. Jednak dzięki swojej ambicji i uporowi zostaje sędziną. Nie powiem żeby czytało się łatwo, ale warto.

Lisa Jackson – Bez litości
Ostatnio bardzo spodobały mi się kryminały tej autorki. Na tym też się nie zawiodła, Fajnie napisany, więc czyta się z przyjemnością, a bohaterowie, którzy wzbudzili moją sympatię, Akcja ciekawa, a zakończenie zaskakujące. Czego chcieć więcej?

Garth Stein – Cień kruczych skrzydeł
Nie wiedziałam czego się spodziewać po tej lekturze. Fabuła mnie jednak zaciekawiła pomimo stworzeń rodem z indiańskich legend. Czasem miałam wrażenie lekkiego „przegięcia” bardziej pasującego do opowieści dla dzieci czy nastolatków, ale czytało się dość dobrze.

Karen Kingsbury – Każdy powszedni dzień
Niby fajna historia ale szalenie przewidywalna. Pięknie napisana, można aż poczuć emocje bohaterów. Książka ta należy do tzw literatury chrześcijańskiej więc o Bogu i relacjach z nim jest sporo. Czasami za bardzo skoro większość bohaterów co pięć minut rozmyśla o Bogu lub rozmawia z nim. Ale wiedziałam na co się piszę gdy ją wybierałam.

Wspólnymi siłami, moimi i 2.5 latki powstały wielkanocne pomponiaki.

Od ideału odbiegają, ale w końcu to nie ja miałam mieć frajdę z rysowania, kolorowania i nauki wycinania. Miał być jeszcze baranek,tylko czasu i zapału już nie starczyło.

11 komentarzy:

 1. Zainteresowałaś mnie tymi książkami, a pomponiaki cudne:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe książki i jakie różnorodne, nie powiem kilka mnie zaciekawiło. Pomponiki urocze :D. A przy okazji spokojnych i radosnych Świąt. Wesołego Alleluja!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Niezły wynik, kilka książek wydaje mi się ciekawych

  OdpowiedzUsuń
 4. widzę, że spodobała ci się seria Lackberg, też ją czytam

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomponiaki fajne... Jak na brak czasu w czytaniu to i tak wynik masz imponujący... ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejny "mol książkowy" ! Cudnie! :) Polecam Ci serię felietonów Reginy Brett.

  OdpowiedzUsuń
 7. Niektórzy autorzy nam się pokrywają:) A pomponiaki wyszły świetne:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak ja bym chciała tak szybko czytać :).

  Pomponiki są super :).

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...