sobota, 28 lutego 2015

158. Wiosna i czytelniczy luty

Salowa wiosna powoli u mnie rozkwita. Zażółciło się, zazieleniło, trochę beżu i skończyłam na błękitach. Całość tej pory roku na pewno powstanie niedługo, ale zasada zabawy jest jasna, do pokazania w pierwszy dzień wiosny.

Jak widać znów odeszłam od oryginału, nie pasowały mi te półkrzyżyki i wszędzie są pełne choć wzór mówi inaczej. Bardziej podoba mi się taki pełny i gęsty, lepiej będzie pasował w miejscu przeznaczenia.

Luty już za nami, czytać książek dzisiaj już też nie będę więc mogę podsumować ten miesiąc:
Tak jak w styczniu 12 książek, ale stron więcej choć miesiąc w dni uboższy – 4917.
Czyli średnio 175 strona dzień i 2,33 dnia na książkę.
Dużo, ale kosztem lekkiego bałaganu w domu i braku kurtki na zimę. Na szczęście pewnie już nie będzie potrzebna, a na przyszłą zimę powinno mi się już udać pobuszować w sklepach ;)

Ofiara losu - Camilla Läckberg
Poprzednia książka autorki, którą miałam przyjemność przeczytać, „Fabrykantka aniołków” spodobała mi się na tyle, że a wielką chęcią sięgnęłam po inną część. Także i tym razem nie zawiodłam się.

Nauczycielka - Melissa Nathan
Tym razem coś babskiego, miło się czyta, akcja nie skomplikowana. Ale czy naprawdę większość bohaterek babskich książek musi mieć kręcone włosy? Czy po prostu ja na takie trafiam? Przyjemnie napisana więc nawet przewidywalność nie przeszkadza za bardzo.

Strach absolutny – Lisa Jackson
Eve, nie wiele pamięta z nocy, w której zginął jej przyjaciel, a sama została postrzelona przez.... narzeczonego. Giną kolejne osoby, a wątki prowadzą do starego szpitala psychiatrycznego, czyli trafił mi się kolejny dobry kryminał.

Podarunek - Richard Paul Evans
Pięknie napisana historia o chorym chłopcu, który potrafi uzdrawiać i mężczyzny pełnego poczucia winy. Polecam, piękna lektura na jeden wieczór, wątpię by można było oderwać się od niej przed końcem.

Grzeszne Rozkosze - Laurell K. Hamilton
Pierwszy tom cyklu o Anicie Blake, zabójczyni wampirów. Kiedyś czytałam którąś z późniejszych części i spodobała mi się, natomiast z tą miałam problemy. Dwa razy odłożyłam ją z myślą, nie skończę. Może po prostu wyrosłam już z takich tematów?

Córki swoich matek - Joanna Miszczuk
Dopiero po przeczytaniu dowiedziałam się, że to tom trzeci historii Joanny. Jej perypetie życiowe przeplatane są zapiskami niezwykłych kobiet, jej praprapra babek. Jak się okazało miały one wielki wpływ na historie świata,

Amerykańskie lato - Catrin Collier
Ciepła historia z zaskakującym zakończeniem. Miała być niesamowita przygoda wakacyjna, którą kończy tragedia. Po latach bohaterowie muszą się na nowo zmierzyć z nią. Czasem zabawnie. a czasem refleksyjnie.

Bezimienna - Hanri Magali
Tym razem coś młodzieżowego i paranormalnego. Ciekawy pomysł, strasznych rzeczy nie ma, ale jak dotąd nie ma też kolejnych części, a trochę czasu już minęło. Dlatego zawiodłam się skoro książka kończy się tam gdzie akcja dopiero rozpoczyna a dalej jak dotąd nic?

Wielbiciel - Charlotte Link
Tym razem thriller psychologiczny. Trochę zagmatwana (czyli nie udało mi się za szybko wyjaśnić kto zabił i czemu ;) ), ale dobrze się czyta, więc na pewno jeszcze sięgnę po tę autorkę.

A jeśli ciernie, Kto wiatr sieje, Ogród cieni - Virginia C. Andrews
Ostatnie trzy książki cyklu o rodzinie Dollangangerów. Skoro przeczytałam dwa poprzednie to chciałam skończyć jednak uczucia mam mieszane, jedna część mi się podobała inna irytowała, ale na pewno wnosiła coś do historii i wiele wyjaśniała.


8 komentarzy:

 1. Wow, kochana, z Ciebie to prawdziwy czytelnik!!! 12 książek, wow!!! Gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie Ci idzie ta wiosna :).
  Ja dzisiaj znalazłam cudne cztery pory roku. Może, to w końcu będą te, które wyszyję :). Bo co znajdę nowe, to mnie zachwycają hihi.

  Zaś zaszalałaś z książkami. Ja niestety w lutym praktycznie nic nie poczytałam :(.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na hafcie się nie znam, ale książki przypadły mi do gustu

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeczytałaś całą cykl Kwiatów na poddaszu? Słyszałam o nim różne opinie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Widać jak bardzo Kochasz książki :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. pozdrawiam i dziękuję za udział w candy

  OdpowiedzUsuń
 7. Książki wydają się ciekawe...

  OdpowiedzUsuń
 8. Już wiem co miałaś na myśli, że tempo czytania Ci spadło..ale i tak uważam, że szalejesz z tymi książkami:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...