środa, 3 lipca 2013

97. Siedem lat późniejWiększość bajek kończy się ślubem głównych bohaterów, czasami jeszcze zdawkowym "i żyli długo i szczęśliwie". Ta historia zaczyna się długo po tym jak wybrzmią dzwony weselne.

Siedem lat później -  Emily Giffin"Podobno siedem to szczęśliwa liczba. Podobno charakter człowieka zmienia się co siedem lat. Podobno wiele małżeństw rozpada się po siedmiu latach. Tessa i Nick Russo zakochali się od pierwszego wejrzenia. Teraz są już siedem lat i dwoje dzieci później. Kiedy w rocznicę ich ślubu romantyczną kolację przerywa telefon ze szpitala, żadne z nich nawet nie domyśla się, ile może się zmienić. Tego wieczoru doktor Russo spotyka Valerie"

Bardzo pospolity temat małżeństwa i tej trzeciej, ale przedstawiony w sposób wciągający - z perspektywy obu kobiet. Bardzo łatwo jest oceniać gdy znamy tylko jedną stronę medalu, poznanie tej historii także od drugiej strony czyni ją bogatszą, skłaniającą do refleksji. 
Świetnie przedstawieni bohaterowie, ich wybory, emocje. Zarówno Tess jak i Valerie można polubić, podziwiać je, a śledząc ich losy życzyć im szczęścia. Ale szczęście jednej może unieszczęśliwić drugą, więc komu kibicować? Nie ma tu "tej złej", na którą można zwalić winę dlatego fabuła tak wciąga.
Lubię taki styl - lekki i przyjemny, bez wydumania, książka sama się czyta, a według mnie takie są najlepsze.
Szczególnie gdy nie jest to zwykłe czytadło a treść poza akcją daje jeszcze "do myślenia".
To była pierwsza książka tej autorki, którą przeczytałam, pozostawiła po sobie tak dobre wrażenie, że wiem już że napewno nie ostatnia.

 Już jakiś czas temu dostałam Sekretnik od Natalii
Ma tylko 4 cm długości więc nie mogę już narzekać, że zajmuje za dużo miejsca ;)

Poszczęściło mi się u czikihoops

Kolory niestety mój aparat tradycyjnie przekłamał, ale są bardzo wakacyjne, idealne do moich ostatnich strojów na te letnie upały.

Dziewczyny bardzo wam dziękuje.
 

6 komentarzy:

 1. Oj to koniecznie muszę przeczytać.Obecnie czytam "Samotność w sieci" też polecam.bransoletki śliczne.
  pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tej jeszcze nie czytałam, ale mam na nią ochotę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam kilka książek tej autorki. Do tej pory czytałam "Dziecioodporną". Do kolejnych również zajrzę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pozdrawiam i dziękuję za udział w Candy, wyniki już niebawem:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka się wydaje bardzo ciekawa... Znowu nic nie zdradziłaś z treści... Zastanawiam się czy bym się z Tobą zgodziła w ocenie książki i bohaterów...
  Prezenty super... ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cieszę się, że bransoletki się podobają :)
  Przesyłam wakacyjne pozdrowienia z drugiej strony kontynentu ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...