wtorek, 27 listopada 2012

64. Herbaciarnia pod morwami

Jeszcze przed wyjazdem skończyłam poprzedni mój książkowy stosik Kilka pozycji było zupełnie zwyczajnych, takie ani do pochwalenia ani do krytyki, natomiast miłe uczucia wzbudziła we mnie:
Herbaciarnia pod morwami - Sharon Owens

"Ciastka, które piecze Daniel, są dużo lepsze niż jego małżeństwo z Penny. Daniel realizuje się w kuchni, a Penny marzy, żeby wreszcie w jej życiu coś się wydarzyło. Oboje prowadzą niewielką herbaciarnię w Belfaście, znaną z doskonałych deserów. Te najlepsze w Irlandii słodycze przyciągają okolicznych mieszkańców: niespełnioną artystkę, która pisuje miłosne listy do Nicolasa Cage'a, zdradzaną żonę, która walczy z nadwagą i chce się zemścić na mężu, samotną kobietę poszukującą swego ukochanego sprzed dwudziestu lat. Autorka opowiada o sercowych rozterkach bohaterów i zawiłych historiach ich życia z wyczuciem, delikatnością i humorem, które rozgrzewają lepiej niż filiżanka herbaty"


Galeria ciekawych postaci i ich zwyczajne życie, problemy znane od zawsze: zdrady, niespełnione marzenia, nie wiara w siebie, znużenie życiem, chęć odnalezienie czegoś dawno utraconego. Miejscami banalne, często przewidywalne, ale na pewno wciągające. Z początku było ciężko, miałam ochotę ją odłożyć na jakiś czas, zmiana pogody, chęć ogrzania się pod ciepłym kocem ze szklanka herbaty sprawiły jednak że zgłębiałam kolejne jej rozdziały aż wpadłam. Szczególnie odkąd życie bohaterów zaczęło się zmieniać, było jeszcze ciekawiej. Potrzebowałam takiego humoru literackiego, stron przesyconych aromatem wspaniałych deserów.
Książka cienka, ale bardzo rozgrzewa i pokrzepia, nie zmusza do myślenia ale pokazuje, że czasem warto wziąć życie w swoje ręce zamiast pozwolić mu tylko przeciekać przez palce.

Wyróżnienie Liebster Blog znó u mnie
Tym razem od Słońca:
1. Ulubiona sałatka?   - seler, ananas, ser, szynka, kukurydza, majonez, jak się nazywa nie wiem
2. Co zainspirowało Cie do pisania bloga? - ciekawość oraz chęć posiadania wirtualnego pamiętnika tego co się u mnie dzieje
3. Twoja ulubiona bajka z dzieciństwa? - tak dano to było, lubiłam dużo, teraz np od razu pomyślałam o Smerfach, ale także o kreciku i wilku i zającu.
4. Moja wymarzona podróż, gdzie? - jest bardzo dużo miejsc, które chciałabym zobaczyć, głównie w Europie. do kilku państw ciągnie mnie szczególnie mocno: Francja, Hiszpania, Czechy, Finlandia. wymarzona podróż byłaby właśnie tam i na tyle długo, aby nie tylko zobaczyć wszystko co warto tylko jeszcze poczuć prawdziwa atmosferę tych miejsc.
5. Wiosna czy jesień? - wczesna jesień i późna wiosna :) Nie lubię szarości za oknem, dlatego wiosna, kiedy to cały świat zaczyna ożywać przemawia do mnie bardziej niż ta część jesieni gdy robi się zimno i buro.
6. Płaszcz czy kurtka? - i to i to zależnie od okazji, sportowa kurtka na co dzień, na szybko i coś elegantszego na inne wyjścia.
7. Plecak czy torebka? - jak mam dużo dźwigać to od razu myślę o plecaku, ale na co dzień torebka
8. Telefon stacjonarny czy komórkowy? - zdecydowanie komórka, wygoda i lepsza kontrola
9. Rower czy rolki? - rower! nadaje się na każdy teren, rolki nie
10. Najbardziej podziwiam blog? - którego oglądanie daje mi kopa do działania, a który to? Te do których zaglądam

1.Twój najważniejszy dzień w życiu - liczę na to że on jest ciągle przede mną
2.Sport czy relax - oglądanie sportu bardzo relaksuje
3.Czarny czy biały - czarny z białym, takie eleganckie połączenie, zimą czerń, latem biel
4.Ksiażka czy film - i to i to, są filmy, które chętnie obejrzę i książki które chce przeczytać
5.Lubisz robić zdjęcia? - lubię, tylko, że aparaty nie lubią mnie, ale robić sobie zdjęć to już nie
6.Romans czy horror - nie lubię klasyfikowania, horrory lubię, ale tylko te dobre, a jak romans nie jest banalny to też go lubię
7.Najstrytsze marzenie -  jest bardzo skryte, ale wydaje mi się że bardzo powszechne, chyba każdy o tym marzy chyba że już ma
 8.Najlepsza kuchnia - to ta u mnie w domu, polska tradycja z elementami napływowymi, szczególnie z Włoch
9.Nowoczesność czy klasyka - harmonijne połączenie obu
10.Jesteś sową czy skowronkiem? - sową, która chce z siebie zrobić skowronka, ale jakoś to nie wychodzi ostatnio
11.Twój pomysł na życie gdyby to tylko od Ciebie zależało - w pierwszej kolejności móc cofnąć czas i nie popełnić wielu błędów

Dziewczyny bardzo dziękuję za wyróżnienia

9 komentarzy:

 1. Świetna recenzja, książka mnie zainteresowała.:) Gratuluję wyróżnień!:)

  OdpowiedzUsuń
 2. właśnie ja biorę od stycznia życie w swoje ręce :) uwielbiam takie książki, już zapisałam ja do przeczytania i będę szukać w bibliotece :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że to fajna książka dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładnie zachęciłaś, a ja lubię takie książki o zyciowych rozterkach bohaterów.)

  OdpowiedzUsuń
 5. czytałam, ale jakoś mam zupęłnie odmienne zdanie, :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka wydaje się być ciekawa...

  OdpowiedzUsuń
 7. było by miło ja przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 8. gratki za wyróżnienie:D fajne odpowiedzi:D obserwuję i zapraszam do obserwowania mnie:*

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...