środa, 14 marca 2012

5. Czy ten....

Czy ten rudy pies to kot? - Olga Rudnicka

 Wedle opisu:  

Romans z szefem, ucieczka i... mroczna tajemnica!
Niespełna trzydziestoletnia Ulka wikła się w romans z szefem. Gdy dowiaduje się o tym jego żona, wybucha skandal. Zwolniona z pracy dziewczyna ucieka z miasta. Przez przypadek trafia do wioski pod Wrocławiem, gdzie omyłkowo zostaje wzięta za poszukiwaną kryminalistkę. Jakby miała mało kłopotów, trafia do domu człowieka podejrzanego o ukrywanie zwłok w ogrodzie...
"Czy ten rudy kot to pies?" - wciągająca kontynuacja perypetii Ulki i Beaty z "Martwego Jeziora" to książka pełna nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności, które prowadzą do zaskakującego finału!

Książka prawie że na gorąco - dzisiaj zaczęłam ją czytać i pomimo nawału innych obowiązków dzisiaj skończyłam. Niestety to tylko 230 stron. Opis książki z jej okładki odnosi się jedynie do góra 40 pierwszych stron i chyba tak powinno być, gdyż akcję książki należy poznawać czytając ją a nie jej okładkę. Książka zabawna jak jej tytuł. Lubię ten typ humoru zarówno w przedstawionych wesołych sytuacjach jak i samego stylu narracji .Lekka i przyjemna, idealna na chwilę relaksu. Choć może i lekko naciąganą ale książki mają do tego prawo.
Nie czytałam pierwszej części, ale jak się okazało nic nie szkodzi, to całkiem inna historia choć bohaterowie ci sami. Napewno porozglądam się za innymi książkami autorki, uwielbiam taki styl pisania.


"Książki to także świat, i to świat, który człowiek sobie wybiera, a nie na który przychodzi. "      Wiesław Myśliwski


2 komentarze:

  1. Bardzo mnie zachęciłaś do przeczytania tej książki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Z opisu wynika, że książka świetna... Bohaterce można tylko współczuć nawału problemów...

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...