czwartek, 26 listopada 2015

194. Igłą Malowane 6/2015

Ostatni tegoroczny numer dwumiesięcznika „Igłą Malowane” trafił w moje ręce. Numer 6/2015 jak kilka poprzednich kosztuje 9,70 zł i zawiera ciekawe propozycje prac.
Jasna, przejrzysta okładka, jak i kolejne strony przekonują mnie do siebie, skupiając uwagę na tym co najważniejsze.
A co zawiera ten numer? Same dobroci:
Z okazji zbliżających się świąt znalazło się kilka pomysłów na kartki świąteczne i obrusy, serwetki, bombki i zawieszki. Trochę haftów zimowych jak bałwanki czy wspaniały gil na zimowej gałęzi. Tak ten wzór zdecydowanie zdobył moje serce. Na rozmyślania o cieplejszych porach w sam raz nadadzą się dwa kwiatowe wzory: fuksje oraz chabry. Te drugie nawiązują do maków, które pojawiły się w poprzednim numerze. Razem na pewno tworzą piękny zestaw. Znalazły też się pomysły na wykonanie świątecznych kartek wstążeczkami.
Twórcy czasopisma dalej prowadzą bardzo ciekawą akcję zachęcającą do łączenia ze sobą różnych technik. Przedstawione zostało to na przykładzie zawieszek i wzorów kwiatowych. Chabry możemy wykonać wykorzystując haft krzyżykowy, koraliki jak i haft wstążeczkowy. 


W tym temacie ogłoszony jest też konkurs. Po szczegóły zapraszam do numeru. Innym pomysłem, który przypadł mi do gustu jest wersja kartki świątecznej wykonana tylko konturami. Coś pięknego i pomysłowego. 

Jak już pewnie kiedyś wspominałam lubię wzory, które pozwalają się wykorzystać w różnych zestawieniach. Osoby haftujące wiedzą, że czasami potrzeba mniejszego wzorku. W tym numerze zaproponowano serwetę, której poszczególne elementy można wykorzystać samodzielnie. Także bałwanki można wyhaftować samodzielnie.

Ten numer nie obył się jednak bez minusa. Numer wydaje się być jakby pomieszany. Najpierw widzimy propozycję, a schemat do niego znajduje się kilka stron dalej. Albo najpierw mamy schemat, a potem dopiero propozycje i informacje i wykaz mulin.

Wiem, że osoby, które haftują już od wielu lat lub zgłębiły te tematy bez problemu dobiorą rozmiar kanwy odpowiedni do tego by dany wzór wykorzystać jako kartkę. Czasopismo daje też możliwość kupienia gotowych zestawów. Jednak osoby początkujące i haftujące sporadycznie, czy takie , które postanowiły spróbować swoich sił zachęcone propozycjami z numeru mogą mieć z tym problem problem. Dlatego też przydałaby się informacja jakiej gęstości kanwa najlepiej by się nadała aby wzór zmieścił się w kartonik na standardową kartkę. Choć w katalogu zawartym na ostatnich stronach prezentowane są rożne artykuły dostępne w sklepie internetowym, nie pojawiła się tam ani w całym tym numerze informacja o dostępności passe-partout.

Za możliwość zapoznania się z tym numerem dziękuję Coricamo.
http://coricamo.pl/

7 komentarzy:

 1. Mnie też te gile zachwyciły, zrobisz je? Kiedyś wyszywałaś sporo gili/

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna recenzja ja również lubię wzory, które można wykozystac na wiele sposobów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak myślisz będzie jeszcze trzeci wzór do tych chabrów i maków?
  Podoba mi się ten wzór ze Świętą Rodziną
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Numer bardzo ciekawy... Wzory świąteczne boskie...

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny numer, dobrze, że są takie recenzentki jak Ty. Dzięki temu pismo może poprawić pewne niedociągnięcia. Pozdrawiam ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię takie świąteczne wydania :) Przy okazji dziękuję za udział w moim candy :) zapraszam wkrótce po wyniki :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...