czwartek, 21 czerwca 2012

24. Prosto i przyszłe tulipany

Dokopałam się do swoich prac, niektóre sporo naczekały się na skończenie gdy nagle straciłam czas lub chęć na ich kończenie. Tak też było i z tymi tulipanami:
Po liściach już można rozpoznać, że miały to być tulipany i będą. Wzór to "Z wiosennego ogrodu" z "Haft gobelinowy" Nr2/2005 160 x 190 krzyżyków. Zaczynając go pierwszy raz zdecydowałam się wyszywać elementami, czyli najpierw wszystko co zielone. Zazwyczaj krzyżyki powstawały po kolei nie patrząc na kolory czy elementy wzoru.

Powstały też korale, takie dla mamy. To ona wybierała kształty i kolory. I jak zwykle miało być bardzo prosto, nic wyszukanego.
 Przekłamało trochę kolory, pomarańcz wyszedł taki zupełnie nie pomarańczowy, ale cóż aparat ma już swoje lata i swoje burzliwe przejścia.
"Ktoś kiedyś napisał, że ani czas, ani mądrość nie zmieniają człowieka - bo odmienić istotę ludzką zdolna jest wyłącznie miłość” - Paulo Coelho

9 komentarzy:

 1. Śliczny hafcik powstaje:) a korale piękne. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. no to teraz w hafciku do skonczenia zostalo to co najpiekniejsze,czyli kwiaty....ciekawa jestem bardzo w jakich beda barwach...koraliki sa piekne w swojej prostocie...

  OdpowiedzUsuń
 3. Haft zapowiada się ciekawie, podziwiam cierpliwość i zdolności :) a korale wyglądają pięknie. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne korale, a haft zapowiada się imponująco!

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczne :)A co do tych Twoich stron to chyba mamy blisko do siebie?Ja do Lublina mam 35km...

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki za odwiedziny, wpadam z rewizytą, widzę ,że u Ciebie praca wre.Coraz bardziej interesuje mnie biżuteria a te korale są piekne , haft już co nieco widac i na pewno będzie przesliczny ,pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdolniacha z Ciebie :) piękne korale

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne korale i tulipany tez pewnie będą super... :)

  OdpowiedzUsuń
 9. No, no, twórczo i pięknie! ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...