wtorek, 7 czerwca 2016

218. A w maju....

Nasz ogród w maju znów nabrał kolorów.

Maj i książki w tym roku nie szły ze sobą w parze tak więc na koncie mam ich tylko cztery i zaledwie 1314 stron. Słabo ale liczę na poprawę choć jak na razie jest tyle innych rzeczy do zrobienia, a wieczorami jestem tak zmęczona, że czytanie odpada. Też tak macie?

Muchachas. Tom 2 - Katherine Pancol
Przeczytałam tom pierwszy i choć nie powalił mnie na kolana postanowiłam przeczytać i drugi. Grono bohaterów to samo, ale fabuła skupia się w większości na innej bohaterce. Gdzie ty zapowiadana dynamiczna akcja? Gdzie ten humor? Nie wiem, edług mnie na pewno nie w tej książce. Wynudziłam się, zraziłam się tak, że przez ponad tydzień nie przeczytałam nic. Tak więc po tom trzeci na pewno nie sięgnę.

Wrócę po Ciebie - Guillaume Musso
Po takim początku musiałam sięgnąć po coś sprawdzonego. Musso dla mnie takim autorem jest. Biorę go w ciemno i w ciemno też polecam. To nigdy nie są zwyczajne banalne historie. Potrafi zaskoczyć, wstrząsnąć, wzruszyć i dać do myślenia. Tym razem stworzył świetną opowieść w stylu Efektu motyla czy Dnia świstaka ze świetnym rezultatem.

Ślad Patricia - Cornwell
Przyszła pora na thriller także sprawdzonego autora. To jednak z części cyklu, którego bohaterką jest doktor medycyny sądowej Kay Scarpetta. Czytanie po kolei nie jest wymagane. Jest to mój osobisty klasyk tego gatunku więc miłośnikom takich klimatów polecam. Czasem jest to realniejsze spojrzenie na kryminalistykę niż w przypadku serialowych CSI.

Całuję. Mama - Monika Orłowska
Książka warta przeczytania choć długo nie mogłam dać jej szansy. Wydawała się smutna i przygnębiająca - trzy siostry porządkują mieszkania niedawno zmarłej matki. Jednak akcja skupia się nie na ich bólu, ale przeżywaniu dawnych chwil, odkopywaniu wspomnień przy okazji zgłębiania szaf, pudeł czy piwnic. Daje to okazję do uporządkowania wzajemnych relacji i sklejenia rozbitej rodziny.

6 komentarzy:

 1. Też lubię książki o przygodach Kay.
  Miłego czytania

  OdpowiedzUsuń
 2. Ogród śliczny. Ja przeczytałam jeszcze mniej - aż wstyd się przyznać. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj tak ostatnio też się z czytaniem zaniedbalam a tyle pozycji na mnoe czeka... Kolorowo u Ciebie w ogrodzie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. prawdziwą wiosnę mieliście

  OdpowiedzUsuń
 5. zaczęłam czytać ten cykl o Bractwie, pierwsza część zainteresowała mnie
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli lubisz historie o wampirach to jest w tej serii nowy, ciekawy pomysł na fabułę

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...